‘DataRely aanrader voor gemeentes’, Jeroen Schabbing, ICT-beheerder Gemeente Wageningen

‘We waren vanuit onze gemeente op zoek naar een nieuw back-up pakket in verband met de migratie naar Office 365. Dat is de reden dat we met DataRely zijn gaan samenwerken.’ Aan het woord is Jeroen Schabbing, vanuit zijn rol als ICT-beheerder verantwoordelijk voor dit project bij gemeente Wageningen. ‘Uiteraard hebben we eerst een marktverkenning gehouden om te onderzoeken wat het beschikbare aanbod was. Via AvePoint, waar we enthousiast over waren, kwamen we bij DataRely terecht omdat men benoemde dat dit een goede partij was om mee samen te werken. De mensen van AvePoint gaven aan dat de professionals van DataRely mooi bij ons zouden passen. En dat bleek inderdaad zo te zijn. Ook het feit dat ze niet zo heel ver weg van ons af gevestigd zijn, in Oosterbeek, bleek een prettige praktische bijkomstigheid.’

Helder verhaal

‘De samenwerking met DataRely sluit mooi aan op AvePoint, waar we overigens ook direct een goede indruk van hadden. AvePoints’ presentatie zag er goed uit, het verhaal klopte van A tot Z en bovendien was de prijsstelling prima’, vervolgt Jeroen. ‘En die prijs, die blijft toch belangrijk. Ook nu de gemeente in zijn totaliteit overstapt naar werken vanuit de cloud. Een bewuste keuze overigens, want er was al langer behoefte aan de mogelijkheid om soepel samen te kunnen werken in documenten, het eenvoudig delen van bestanden, vanaf elke locatie werken et cetera. En dat kan met Microsoft 365.’

Jeroen Schabbing Gemeente Wageningen Floris van Miert DataRely

Goede eerste indruk

‘De eerste indruk die Floris, als eigenaar van DataRely maakte, was prettig. Dat heeft ook te maken met zijn open persoonlijkheid wat mij betreft. De presentatie die hij gaf verliep vlekkeloos en gaf een prima indruk van de opties die het bedrijf biedt’, aldus Jeroen. ‘Toen we besloten met elkaar in zee te gaan werden er snel stappen gezet. De back-up omgeving is inmiddels in gebruik en we zijn nu bezig met pilots onder de eindgebruikers van Microsoft 365. Dat doen we binnen onze gemeente door mensen te vragen zich hiervoor aan te melden, waardoor het project direct vanaf het eerste gebruik een positieve start krijgt. De collega’s die zich aanmelden doen dit immers vanuit interesse en niet omdat het moet. Zij weten dat er eventueel nog zaken zijn die niet werken zoals we precies willen en hebben daar geen problemen mee. De rest van de collega’s volgt na deze fase. Deze aanpak maakt de overgang soepel.’

Het project in korte termen

‘Als ik dit project met DataRely in een aantal korte termen zou moeten samenvatten dan denk ik spontaan aan de snelle respons die ze geven, de zeer persoonlijke benadering en het prettige, open contact dat er is. Het is wel zakelijk en heel professioneel, maar tegelijkertijd ook warm en van mens tot mens’, vertelt Jeroen. ‘Ook ervaar ik Floris als heel meedenkend: wanneer er zich een bepaald vraagstuk voordoet dan adviseert hij niet alleen, hij denkt ook vooruit over hoe we een en ander het beste aan kunnen pakken. En dat wordt binnen de gemeente gewaardeerd.’

‘Ik denk dat DataRely een hele goede partner is voor gemeentes die zich in dezelfde situatie bevinden als wij destijds, zoals bijvoorbeeld nog werkend met een oude Citrix-omgeving. En dat in combinatie met IT-Value, hun partner, die zich dan weer richt op het uitrollen van de moderne werkplek.’

Tips voor anderen

Jeroen: ‘Aan anderen raad ik aan om, net zoals wij dat ook heel bewust gedaan hebben, een goed marktonderzoek naar de beschikbare partijen uit te voeren. Dan springen AvePoint en DataRely er al snel uit, ook omdat andere partijen heel groot en daarmee log zijn. Ook is het handig om de scope breder dan alleen back-up te leggen: denk bijvoorbeeld aan het beheer en andere aanverwante zaken.’

Meer weten? Bekijk het aanbod van DataRely of neem rechtstreeks contact op.

Heb je vragen? Neem contact op

Chat openen
Hallo 👋
Kunnen we je helpen?
Hoe kunnen we je helpen?